usługi

INSTALACJE ELEKTRYCZNE

Naszą specjalnością są wszelakiego rodzaju instalacje elektryczne; to główny obszar, na którym świadczymy nasze usługi.

Naszą ofertę kierujemy zarówno do osób prywatnych, jak i również do podmiotów gospodarczych, spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych itp. Instalacje montujemy między innymi w domach i mieszkaniach, obiektach biurowych, halach produkcyjnych, warsztatach, hotelach, instytucjach i innych obiektach. Oprócz standardowych instalacji elektrycznych wykonujemy także instalacje inteligentne, monitoring,alarmy, remonty instalacji klatek części administracyjnych oraz WLZ. Po zakończeniu prac zawsze przeprowadzamy badania instalacji i przygotowujemy dokumentację powykonawczo-odbiorczą.

Służymy również profesjonalnym doradztwem w doborze optymalnych rozwiązań. Wszystkie instalacje realizujemy na bazie materiałów renomowanych firm z wszelkimi niezbędnymi deklaracje zgodności oraz certyfikaty.

INTELIGENTNY DOM

Inteligentny dom to system czujników, sensorów i elementów wykonawczych wykonujących określone działania na podstawie zaprogramowanego algorytmu. Sterowanie zintegrowane pozwala na kontrolę wielu typów urządzeń za pomocą jednego przycisku. Innymi słowy za pomocą jednego inteligentnego klawisza lub panelu LCD możemy sterować zarówno oświetleniem, jak i roletami, ogrzewaniem czy systemem audio-video.

Czym byłby inteligentny dom bez sterowania oświetleniem? Dzięki inteligentnej instalacji można dowolnie dopasować sterowanie oświetleniem. Nie potrzeba wielu włączników aby zapalić światło na korytarzu. Wystarczy jeden czujnik obecności, który w zależności od ruchu i oświetlenia zewnętrznego sam zapali światło. Dla stworzenia odpowiedniego nastroju możliwe jest ustawienie dyskretnej sceny świetlnej. W inteligentnej instalacji włącznik oświetlenia nie jest przypisany do konkretnej lampy. Można to dowolnie skonfigurować, na przykład włączać z wiele lamp z jednego miejsca lub jedną lampę z wielu miejsc. Zawsze można to zmienić bez kucia ścian.

MONITORING

Dzięki zamontowanemu monitoringowi domownik lub pracodawca zyskuje kolejną parę oczu, która przez 24 h może śledzić każdy ruch w jego domu bądź firmie. Instalowane przez nas systemy CCTV zapobiegają kradzieżom i dewastacjom obiektów i zwiększają wydajność pracy.

W celu optymalizacji efektów pracy systemu CCTV przeprowadzamy konsultację u klientów na obiekcie. Dobór obiektywu do kamery musi wynikać z parametrów urządzenia, odległości kamery do obserwowanej sceny, wielkości osób lub przedmiotów do indyfikacji. Bardzo ważnymi czynnikami są: oświetlenie, rozmieszczenie kamer, warunki pracy oraz sposobu archiwizacji danych.

Zapewniamy kompleksowe doradztwo, montaż i szkolenia w obsłudze, gwarancje oraz pełen serwis.

ALARM

Ze względu na wiele możliwych konfiguracji sprzętu alarmowego i różnorodność rozwiązań przeprowadzamy konsultacje w obiekcie klienta.Wykonujemy montaż systemów przewodowych jak i bezprzewodowych oraz na podstawie ustaleń szczegółową ofertę.

Wykonujemy montaż systemów w oparciu o sprzęt renomowanych firm. Stosowane urządzenia posiadają świadectwa kwalifikacyjne TECHOM w klasie ,,C’ i ,,S’ i wszelkie niezbędne homologacje, deklaracje zgodności CE.

REKUPERACJA

Zasada działania rekuperacji Nowy Sącz opiera się o odzyskanie energii cieplnej z powietrza zewnętrznego, usuwając równocześnie z pomieszczeń zużyte powietrze zawierające wysokie stężenie dwutlenku węgla. Jest ono zastępowane przez świeże powietrze pobierane z zewnątrz, do którego przekazywane jest uprzednio odzyskane powietrze. Proces wymiany energetycznej ma miejsce w wymienniku ciepła rekuperatora. Za sprawą jego specyficznej budowy, drobne strumienie powietrza wywiewanego stykają się ze strumieniami powietrza nawiewanego.

Instalacje elektryczne, Inteligentny Dom,
Monitoring, Alarmy, Automatyka

projektowanie, montaż, serwis, pomiary, naprawy bieżące

KONTAKT

Dariusz Młynarczyk

+48 500 710 300

kontakt@wikart.pl

Grunwaldzka 243
Nowy Sącz

Napisz do nas !

10 + 5 =